E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

Ağız ve Diş sağlığı
Buradasınız: Anasayfa / Tıbbi Bölümlerimiz
Ağız ve Diş sağlığı - 0312 207 90 00

Ağız ve diş sağlığı genel sağlık durumunuzun kalitesi açısından önemli olup, vücut sağlığını en çok etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Zamanında teşhis ve tedavi edilmeyen ağız ve diş hastalıkları, hayati önem taşıyan organlarımız için sürekli bir tehdit oluşturmaktadır.

Diş eti enfeksiyonları ve diş çürükleri gibi ağız ve diş sağlığının bozulduğu durumları vücutta genel enfeksiyon odağı oluşturarak kalp, böbrekler ve eklemlerde enflamatuvar reaksiyonlara ve çene kemiğinde erimelere kadar giden ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Ağız ve diş sağlığında erken tanı ve tedavi hem sağlık hem de sosyal ve ekonomik yönden büyük önem taşır. Sağlıklı bir yaşam için ağız ve diş sağlığınıza gereken önemi gösteriniz.

 

20 yaş Dişleri

17-25 Yaş aralığında, ağızda en son oluşan dişlerdir. Bazı kişilerde yer darlığı nedeniyle süremezler, gömülü olarak kalabilirler ve sorun yaratabilirler.

SÜT DİŞLERİ

Süt dişi doğumdan yaklaşık 6 ay sonra ağız içinde görüntü vermeye başlar. Süt dişleri 2.5 -3 yaşında tamamlanan dişlerdir. Toplam sayıları 20 adet olan süt dişleri çocuğun beslenmesi yanı sıra düzgün konuşabilme becerisi için de önemlidir. Kalıcı dişlerin düzgün sürebilmeleri için kalıcı dişlere rehberlik etmeleri gerekmektedir.

 

Ağız ve Diş sağlığı Doktorlarımız
Ağız ve Diş sağlığı
Dt Hilal Şahin
Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.
UA-173668842-1