E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

Göğüs Hastalıkları
Buradasınız: Anasayfa / Tıbbi Bölümlerimiz
Göğüs Hastalıkları - 0312 207 90 00

Göğüs Hastalıkları

Solunum sistemimizi oluşturan akciğerler, nefes yolları (alt solunum yolları ya da bronşlar), akciğer zarı (plevra), ile mediasten, diyafragma ile göğüs kafesini oluşturan kemik ve kasların hastalıkları göğüs hastalıkları uzmanlık dalının ilgi alanında yer alır.

 

                                  

Göğüs Hastalıkları Tedavileri 

Koah

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı yani Koah amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalıktır. Solunum yapmayı engelleyen ve kişinin hayat kalitesini azaltan Koah; solunum yollarını daraltır; öksürük ve balgam oluşuma neden olur ve kişinin az hareket ettiği durumlarda dahi nefesinin kesilmesine yol açabilir. Maruz kalınan kimyasallar, hava kirliliği ve sigara tüketimi Koah oluşumuna neden olabilir. 

                         

Akciğer Kanseri Tanı ve Tedavisi

Akciğer hücrelerinin hızla ve kontrolsüz bir şekilde çoğalması sonucu akciğerde tümör oluşması akciğer kanseri olarak adlandırılır. Nefes problemleri, kanlı balgam, göğüs ağrısı gibi şikayetlerle yavaş yavaş kendini hissettiren akciğer kanseri; hastalığın yayılma seyri ve hastanın genel sağlık durumuna göre farklı yöntemler kullanılarak tedavi edilebilir. Ameliyat, kemoterapi, immunoterapi ve ışın tedavisi akciğer kanserinin tedavisi sırasında kullanılan yöntemlerdir. 

               

Pnömoni (Zatürre)

Akciğerlerin tekinin ya da her ikisinin bakteriler, virüsler ya da mantarlar nedeniyle enfeksiyon kapmasına pnömoni; bilinen şekliyle zatürre adı verilir. Akciğerlerde oluşan enfeksiyon alveol olarak isimlendirilen hava dolu keseciklere dolar ve nefes almak giderek zorlaşır. Öksürük, ateş, terleme, titreme, göğüs ağrısı ve nefes kesilmesi belirtileri olan hastaların zaman kaybetmeden tıbbi destek alması gerekir.

     

Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.
UA-173668842-1