E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

Ortopedi ve Travmatoloji
Buradasınız: Anasayfa / Tıbbi Bölümlerimiz
Ortopedi ve Travmatoloji - 0312 207 90 00

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümümüzde; kas ve iskelet sisteminde gelişen hastalıkların tanı ve tedavisini yapılmaktadır. Kas ve iskelet sisteminin tüm hastalıklarının tanı ve tedavilerinin yapıldığı bölümümüz iskelet sisteminin her türlü kırık ve çıkıkların cerrahi ve tıbbi yapılmaktadır.Bölümümüzde Gerek kalça gerekse diz için protez tedavileri başarıyla uygulanabilmektedir.

El cerrahisi ve Mikrocerrahi

     El Cerrahisi, El başta olmak üzere kol, bacak ve ayaktaki tüm yapılarla ilgilenen cerrahi bir bilim dalıdır. Üst ve alt uzuvların özellikle mikrocerrahi gerektiren ameliyatları el cerrahisi uzmanlığını gerekli hale getirmiştir. 
         Hastanemizde Mikrocerahi ile El Cerrahisi Ameliyatları yapılmaktadır.
                             

Artroskopik Cerrahi

Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde eklemlere kesi yapmadan kapalı olarak ulaşmamızı sağlayan Artroskopik Cerrahi başarıyla uygulanmaktadır. Hastanemiz menisküs yırtıklarının ve çapraz bağların artroskopik onarımı, omuz artroskopisi gibi ileri artroskopik cerrahilerin yapılabilmesi için gerekli tüm donanıma sahiptir.

Diz ve Kalça ( Eklem ) Protezleri

Bu hastalık grubunun büyük bölümü yaşlanma ile ortaya çıkarken travma ve romatolojik hastalıklar da kireçlenmenin nedeni olabilmektedir. Kireçlenmenin en sık görüldüğü eklemler diz, kalça, omuz, ayak bileği ve dirsek eklemidir. Total eklem protezleri teknolojik gelişmeye açık olması nedeniyle her geçen gün yeni protez tipleri ve yöntemleri ortaya çıkmaktadır. Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde tüm total eklem protezlerin uygulanması yapılmakta olup Geliştirilmiş son protezler kullanılmaktadır. Son dönemde popüler olan yarım (unikondüler) diz protezi ve ters omuz protezi de bölümümüzde yapılabilmektedir.

Menisküs

Her dizde iç ve dış olmak üzere iki adet menisküs bulunmaktadır. “C” şeklindeki menisküsler uyluk ve kaval kemikleri arasındaki ‘yastık’ görevi yapan yapılardır. Bu yastık yapılar dizde amortisör görevi yaparak yükün daha geniş bir alana dağılmasını ve yürüme esnasında eklem yüzeyindeki kıkırdaklarının yüksek basınçtan korunmasını sağlar.

Menisküs yırtıklarının belirtileri nelerdir?

  • Diz ağrısı,
  • Diz içerisinden ses gelmesi,
  • Dizde şişlik
  • Dizde kilitlenme ve takılma hissi
  • Dizi tam bükememek
  • Dizde hareket kısıtlığı.
  • Merdiven veya yokuş inip çıkarken dizde ağrı olması

            Modern tedavi yöntemlerini kullanarak hastalarımızı mümkün olan en kısa sürede sağlıklı olarak günlük yaşamlarına döndürmeyi amaçlıyoruz.

Ortopedi ve Travmatoloji Doktorlarımız
Ortopedi ve Travmatoloji
Op.Dr. Faruk AKYILDIZ
Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.
UA-173668842-1