E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

Genel Yoğun Bakım
Buradasınız: Anasayfa / Tıbbi Bölümlerimiz
Genel Yoğun Bakım - 0312 207 90 00

 Yoğun bakım, kısmen veya tamamen fonksiyonlarını yitirmiş olan organların fonksiyonlarının yerine getirilmesi, hastalığa neden olan temel etkenlerin tedavi edilebilmesi için kullanılan yöntemlerin tamamıdır. Yoğun bakım üniteleri, yaşamları tehdit altında olan hastaların tekrar sağlıklı bir yaşama döndürebilmek için uğraş veren doktor, hemşire ve yardımcı sağlık personelinin 24 saat süresince hizmet verdiği ileri teknoloji ile donatılmış multidisipliner alanlardır.

Yoğun bakım ünitesi tüm kritik hastalara sağladığı yaşamsal destek nedeniyle sağlık hizmeti içinde çok önemli bir yere sahiptir. İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir.

       Yoğun bakım için yeteri kadar yapay solunum cihazı olup, tüm hastalar en ileri tekniklerle monitörize yapılarak takip edilebilmektedir.Gerektiğinde herhangi bir saatte hastamızın tüm laboratuvar tetkikleri yapılabildiği gibi, tüm görüntüleme teknikleri  Dijital Röntgen, Ultrasonografi vb. uygulanabilmektedir. 

Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. GENEL YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ’nde Bilimsel ve Etik yaklaşımdan hiçbir şekilde taviz verilmemektedir. Erişkin Yoğun Bakım Ünitemiz 10 yataklı olup, 24 saat boyunca uzman doktor, tecrübeli yoğun bakım hemşireli ve diğer yardımcı sağlık personelleri görev almaktadır.

Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.
UA-173668842-1