E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

Dermatoloji
Buradasınız: Anasayfa / Tıbbi Bölümlerimiz
Dermatoloji - 0312 207 90 00

Cilt hastalıkları bilim dalı olan Dermatoloji; deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları(ağız mukozası gibi) ve cinsel yolla bulaşan Zührevi Hastalıkların tanı ve tedavileriyle ilgilenmektedir. Akropol hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Dermatoloji Kliniği, muayene, takip ve tedavileri için uluslararası tıbbi standartlara uygun modern cihazlarla ve uzman ekibiyle birlikte hizmet vermektedir.

 

 
Alerji vücudumuzu koruyan bağışıklık sisteminin normalde zararlı olmayan birtakım maddelere aşırı yanıt vermesidir. Vücudumuz eğer bir maddeye karşı alerjik ise alerjen ile karşılaşdığında histaminler salgılar. Histaminler çevredeki dokunun uyarılmasına ve alerjinin diğer görünen semptomlarının ortaya çıkmasına neden olur (hapşırma, gözlerde sulanma ve kaşıntı, dokuda kızarma ve döküntü, burun akıntısı gibi). Alerji testleri hastaların şikayetlerinin alerji ile ilgili olup olmadığını araştırmak alerjik kökenli ise hangi alerjenlere karşı duyarlı olduğunu belirlemek ve yapılacak tedaviyi test sonuçlarına göre düzenlemek amacıyla yapılmaktadır.

Dermatoloji Bölümü;

● Tüm cilt hastalıklarının,

● Akne Teşhis ve Tedavisi

Akne, yağ ve ölü cilt hücreleri ile tıkandığında meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Bu ölü cilt hücreleri genellikle beyaz noktalara, siyah noktalara veya sivilcelere neden olur ve genellikle yüz, alın, göğüs, sırt ve omuzlarda görülür. Sivilce, gençler arasında en yaygın olanıdır, ancak her yaştan insanı etkiler.

● Deri alerjileri & Alerji testleri

Alerji vücudumuzu koruyan bağışıklık sisteminin normalde zararlı olmayan birtakım maddelere aşırı yanıt vermesidir. Vücudumuz eğer bir maddeye karşı alerjik ise alerjen ile karşılaşdığında histaminler salgılar. Histaminler çevredeki dokunun uyarılmasına ve alerjinin diğer görünen semptomlarının ortaya çıkmasına neden olur

● Siğil - HPV - Kondilom

HPV bir DNA virüsüdür. Kondilom ise HPV virüsünün yol açtığı genital siğil ve cilt lezyonudur. HPV virüsü hücrenin içine yerleşerek hücrenin genetik yapısını etkiler. HPV virüsünün tek bir çeşidi yoktur birçok çeşidi vardır.

● Medikal Estetik - Lazer

● Alexandrite lazer epilasyon

● Cinsel yolla bulaşan Zührevi hastalıkların

Ürtiker (kurdeşen),

ciltte belirli alerjenlere karşı vücudun reaksiyonun bir sonucu olarak aniden görünür. Kurdeşen ani olarak ortaya çıkan kısa sürede kaybolabilen deride kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı ataklarıyla karakterize sık rastlanılan bir deri hastalığıdır.

 Kurdeşen genellikle kaşıntıya neden olur, ancak yanabilir veya batabilir. Yüz, dudaklar, dil , boğaz veya kulaklar dahil vücudun herhangi bir yerinde görünebilirler. Kurdeşenlerin boyutu değişir ve plak olarak bilinen daha büyük alanlar oluşturmak için bir araya gelebilir. Saatlerce veya kaybolmadan bir gün kadar sürebilirler.

 

Uluslararası tıbbi standartlara uygun cihazlar ve uzman doktorlarla tanı ve tedavilerini gerçekleştirmektedir.

Dermatoloji Doktorlarımız
Dermatoloji
Uzm. Dr. Mutlu Çayırlı
Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.
UA-173668842-1