E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

BLOG
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
BLOG
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Endoskopi
ENDOSKOPİK GİRİŞİMLER VE KAZANIMLARI
HPV - Siğil - Kondilom
HPV - Siğil - Kondilom nedir? HPV bir DNA virüsüdür. Kondilom ise HPV virüsünün yol açtığı genital siğil ve cilt lezyonudur. HPV virüsü hücrenin içine yerleşerek hücrenin genetik yapısını etkiler. HPV virüsünün tek bir çeşidi yoktur birçok çeşidi vardır. Çeşidine göre kanser riski taşımaktadır ancak bu her HPV virüsünün kanser riski taşıdığı anlamına gelmemektedir. Aynı zamanda bağışıklık sistemine bağlı olan HPV virüsleri belli durumlarda ortaya çıkmayabilir. Bu o virüsün taşınmadığı anlamına gelmez ancak sinsi bir şekilde vücutta beklediği anlamına gelir ve ne zaman ortaya çıkacağı tahmin edilemez. 
Çocuklarda İshal
Hastanemizde 0-18 yaş arası çocuklar için poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarında tanı ve tedaviye yönelik hizmet verilmektedir.
Koronavirüsten Nasıl Korunulur ?
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir.
Covid 19 & Coronavirüs Testi Nasıl Yapılır ?
Hastanemiz Laboratuvarlarında Covid 19 & Coronavirüs testleri iki çeşit olarak yapılmaktadır. Hızlı tanı testlerinde ise virüsün antijenleri ya da virüse karşı insan bağışıklık sisteminin geliştirdiği antikorlar taranır.
Akupunktur
Akupunktur kısaca vücudumuzda cilt üzerinde var olan çizgiler üzerindeki bazı noktalara iğne batırılarak sahip olduğumuz hastalıkları veya hastalık belirtilerini (semptomları) yok etmeye yarayan bir tedavi metodudur. Akupunktur tedavisi ile vücudun kendi ilaç ihtiyacını (kortizol, ağrı kesiciler, serotonin vs) kendisinin salgılaması sağlanarak dışarıdan alınması gereken ilaç veya benzeri maddeler alınmamış olur.
Alexandrite lazer epilasyon
Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyları ( 755 nm) en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve dokuları minimum seviyede etkiler. Sadece kalın kıllarda değil ince kıllarda ve tüylerde de etkilidir. Böylece kıllar belirginleşmeden ortadan kaldırılmış olmaktadır.
Hacamat Tedavisi
Hacamat; özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, vücuttaki toksinlerin vakum yolu ile kandan temizlenmesidir. Hacamat tedavisinde, yine özel noktalara tek kullanımlık kupalarla yapılan negatif basınç sonrası, steril şartlarda mikrokesiler yapılır.
Ozon Tedavisi
Ozon, toksik olmayan ve yaşamsal değerimiz olanoksijen moleküllerinin bileşkesinden oluşmaktadır. Ayrıca,hepimizin bildiği gibi; ozon tabakası, Dünya etrafında bir koruyucu kalkan olarak, gezegenimiz için hayati öneme sahiptir ve güneşin radyoaktif etkilerinden canlıları korur.
Evde Sağlık ve Bakım
Özel Akropol Hastanesi, evde sağlık hizmeti almak isteyen hastalar için, evden dışarı çıkması zor olan fizik tedavi hastaları, engelli bireyler için, fiziksel bakım desteği gereken ve daha kolay bir tedavi imkanı sunmak amacıyla evde sağlık hizmeti veriyor.
Bağımlılık Nedir
Bir maddenin fiziksel ve ruhsal kaygılarına sebep olmasına rağmen kullanımına devam edilmesi bırakılmaması ve durduramamasıdır.
Boyun Fıtığı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
Vücudun dik durmasını sağlayan omurga, ortalarından omuriliğin geçtiği ve omur (vertebra) denilen 33 kemikten oluşur. Omurlar bir adet yumuşak disk ve iki adet yüzeysel eklem ile birbirlerine bağlanırlar.
Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın
UA-173668842-1