E-Randevu
İletişim Bilgileri

info@akropolhastanesi.com.tr

0312 207 90 00 Konum

BLOG
Buradasınız: Anasayfa / BLOG
BLOG
Bizden son haberlere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki listelere gözatabilirsiniz
Kulak Zarı Ameliyatı -  Timpanoplasti
Kulak zarı onarımı, kulak zarında da timpanik membran olarak da bilinen bir deliği veya yırtığı düzeltmek için kullanılan cerrahi bir prosedürdür. Bu ameliyat, kulak zarının arkasındaki üç minik kemiği onarmak veya değiştirmek için de kullanılabilir.
Ankara El cerrahisi ve Mikrocerrahi
El Cerrahisi, El başta olmak üzere kol, bacak ve ayaktaki tüm yapılarla ilgilenen cerrahi bir bilim dalıdır. Üst ve alt uzuvların özellikle mikrocerrahi gerektiren ameliyatları el cerrahisi uzmanlığını gerekli hale getirmiştir.
Akne
Akne nedir. Teşhis ve Tedavisi
Deri alerjileri & Alerji testleri
Alerji vücudumuzu koruyan bağışıklık sisteminin normalde zararlı olmayan birtakım maddelere aşırı yanıt vermesidir. Vücudumuz eğer bir maddeye karşı alerjik ise alerjen ile karşılaşdığında histaminler salgılar. Histaminler çevredeki dokunun uyarılmasına ve alerjinin diğer görünen semptomlarının ortaya çıkmasına neden olur (hapşırma, gözlerde sulanma ve kaşıntı, dokuda kızarma ve döküntü, burun akıntısı gibi). Alerji testleri hastaların şikayetlerinin alerji ile ilgili olup olmadığını araştırmak alerjik kökenli ise hangi alerjenlere karşı duyarlı olduğunu belirlemek ve yapılacak tedaviyi test sonuçlarına göre düzenlemek amacıyla yapılmaktadır.
Endoskopi
ENDOSKOPİK GİRİŞİMLER VE KAZANIMLARI
HPV - Siğil - Kondilom
HPV - Siğil - Kondilom nedir? HPV bir DNA virüsüdür. Kondilom ise HPV virüsünün yol açtığı genital siğil ve cilt lezyonudur. HPV virüsü hücrenin içine yerleşerek hücrenin genetik yapısını etkiler. HPV virüsünün tek bir çeşidi yoktur birçok çeşidi vardır. Çeşidine göre kanser riski taşımaktadır ancak bu her HPV virüsünün kanser riski taşıdığı anlamına gelmemektedir. Aynı zamanda bağışıklık sistemine bağlı olan HPV virüsleri belli durumlarda ortaya çıkmayabilir. Bu o virüsün taşınmadığı anlamına gelmez ancak sinsi bir şekilde vücutta beklediği anlamına gelir ve ne zaman ortaya çıkacağı tahmin edilemez. 
Çocuklarda İshal
Hastanemizde 0-18 yaş arası çocuklar için poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarında tanı ve tedaviye yönelik hizmet verilmektedir.
Koronavirüsten Nasıl Korunulur ?
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir.
Covid 19 & Coronavirüs Testi Nasıl Yapılır ?
Hastanemiz Laboratuvarlarında Covid 19 & Coronavirüs testleri iki çeşit olarak yapılmaktadır. Hızlı tanı testlerinde ise virüsün antijenleri ya da virüse karşı insan bağışıklık sisteminin geliştirdiği antikorlar taranır.
Alexandrite lazer epilasyon
Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır. Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyları ( 755 nm) en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve dokuları minimum seviyede etkiler. Sadece kalın kıllarda değil ince kıllarda ve tüylerde de etkilidir. Böylece kıllar belirginleşmeden ortadan kaldırılmış olmaktadır.
Boyun Fıtığı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
Vücudun dik durmasını sağlayan omurga, ortalarından omuriliğin geçtiği ve omur (vertebra) denilen 33 kemikten oluşur. Omurlar bir adet yumuşak disk ve iki adet yüzeysel eklem ile birbirlerine bağlanırlar.
Burun Estetiği ve Ultrasonik Rinoplasti
Burun kemiklerinin çekiç ve kesici ile kırılması işlemi günümüzde artık motor sistemleri kullanılarak yapılmaya başlandı. Bu yöntem yani ultrasonik kemik kesme ve şekillendirme yöntemidir.
Randevu ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın
UA-173668842-1