Aydınlıkevler Mah. Uzayan Sok No 99 Altındağ ANKARA
0312 207 90 00
info@akropolhastanesi.com.tr

Akupunktur

         Akupunktur kısaca vücudumuzda cilt üzerinde var olan çizgiler üzerindeki bazı noktalara iğne batırılarak sahip olduğumuz hastalıkları veya hastalık belirtilerini (semptomları) yok etmeye yarayan bir tedavi metodudur. Akupunktur tedavisi ile vücudun kendi ilaç ihtiyacını (kortizol, ağrı kesiciler, serotonin vs) kendisinin salgılaması sağlanarak dışarıdan alınması gereken ilaç veya benzeri maddeler alınmamış olur. Böylelikle olası bir yan etkinin de önüne geçilmiş olur.

 Akupunktur noktaları,vücut üzerinde diğer noktalardan farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler yapısal, elektriksel ve sıcaklık bakımından akupunktur noktası olmayan yerlerden farklıdır. Akupunktur noktalarının uyarılmasıyla plazmada ve merkezi sinir sisteminde düzeyi yükselen beta endorfin, enkefalin ve serotonin gibi sinir iletici maddeler vücut eczanesinden salınarak tedavi edici etkiyi oluşturur. Akupunktur iğnesinin, noktaya girmesiyle meydana gelen mikrotravmaya vücut tamir et emri verir. Tamir et emriyle birlikte vücut bir yandan mikrotravmayı, diğer yandan problemli kısımları tamir etmektedir.

          Söz konusu tedavinin en güzel ve en önemli özelliği yarar sağlayamadığı durumlarda dahi asla hastaya zarar vermemesidir.

Akupunktur tedavisi uygulanabilen rahatsızlıklar.

* KABIZLIK
* KISIRLIK
* MİGREN
* ŞİŞMANLIK
* UYKUSUZLUK
* AĞRILI ADET
* DÜZENSİZ ADET
* CİNSEL SORUNLAR
* KİLO ALMA (ZAYIFLIK)
* SİGARA BAĞIMLILIĞI
* ALLERJİK RİNİT
* BEL AĞRISI,DİZ AĞRISI
* KRONİK (MÜZMİN)SİNÜZİT
* OMUZ AĞRISI,BOYUN AĞRISI
* ALLERJİK DERİ DÖKÜNTÜLERİ
* DİRSEK AĞRISI (TENİSÇİ DİRSEĞİ )
* BAŞ DÖNMESİ ( MENİER HASTALIĞI )
* GEBELERDE AŞIRI BULANTI VE KUSMA
* DEPRESYON,SIKINTI,PANİK ATAK
* SINAV STRESİ VE KONSANTRASYON EKSİKLİĞİ

Call Now ButtonAra